/Files/images/знак інклюзії.jpg
Виконавчий комітет Первомайської міської ради Харківської області
ВІДДІЛ ОСВІТИ
Н А К А З

29.01.2018 № 56
м. Первомайський

Про відкриття інклюзивних груп
у закладах дошкільної освіти № 5, №16

Відповідно до Законів України «Про освіту» (нова редакція), «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про внесення змін до законодавчих актів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання» від 2014р№ 30; керуючись Указом Президента від 30.09.2010р. №588 «Про заходи щодо розв’язання актуальних проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями», спільного наказу Міністерства освіти і науки України і Міністерства охорони здоров`я України від 06.02.2015 № 104/52 «Про затвердження Порядку комплектування інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах», листа Міністерства освіти і науки України від 12.10.2015р. № 1/9-487 «Щодо організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах», обласного проекту «Розвиток інклюзивної освіти в Харківській області, схваленого рішенням колегії Департаменту науки і освіти ХОДА 29.03.2017 року, рішення виконавчого комітету від 25.01.2018 року № 04 «Про відкриття інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти міста» та з метою реалізації права дітей з особливим освітніми потребами на освіту за місцем проживання, створення належних умов для інклюзивного виховання і навчання дітей з вадами психічного розвитку в умовах закладу дошкільної освіти відповідно до потреб батьків та забезпечення особистісно-орієнтованого підходу і організації корекційно-розвиткової роботи

Н А К А З У Ю:

1.Завідувачам Первомайськими закладами дошкільної освіти (ЗДО) № 5 Кофан С.П., № 16 Цимбаліст О.О.:

1.1.Відкрити з 01.03.2018 р. по 1 інклюзивній групі відповідно до нормативів, визначених Положенням про дошкільний навчальний заклад, Порядком комплектування інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах та рекомендацій Харківської обласної психолого-медико-педагогічної консультації.

1.2. Ввести ставку асистента вихователя.

1.3.Перевести на інклюзивну форму навчання за програмою розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку вихованців ЗДО №5 Губанова Михайла Вадимовича 08.04.2014року народження та Бондаренко Єгора Олександровича 27.10.2013 року народження.

1.4..Перевести на інклюзивну форму навчання за програмою розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психо-мовного розвитку із СДВГ в ЗДО № 16 вихованця Гервиць Еміля Денисовича, 21.05.2013 року народження

1.5.Забезпечити заклад необхідними фахівцями для здійснення психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами згідно рекомендацій ПМПК.

1.6.Облаштувати кабінети для проведення корекційно-розвиткових занять.

1.7.Забезпечити організацію освітнього процесу в інклюзивних групах відповідно до Базового компонента дошкільної освіти за програмами та навчально-методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку МОНУ з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами.

1.8.Створити і затвердити наказом команду індивідуального супроводу дитини із обов`язковим залученням її батьків.

1.9.Забезпечити складання індивідуальних програм розвитку дітей з особливими освітніми потребами з їх відповідною адаптацією до особливих потреб дітей з урахуванням рекомендацій ПМПК,.

1.10.Забезпечити постійну співпрацю з батьками дітей, які мають особливості психофізичного розвитку, залучення їх до організації навчально-виховного процесу. Ознайомлювати батьків про потенційні можливості дітей та динаміку їх розвитку.

1.11.Якщо в період перебування в інклюзивній групі дошкільного закладу у дитини з особливими освітніми потребами буде проявлятись неконтрольована поведінка, що може загрожувати її життю і здоров’ю або членів дитячого колективу, направити її для додаткового обстеження до психолого-педагогічної консультації для вирішення подальшого перебування в інклюзивній групі.

2.Старшому економісту відділу освіти Чмуж Н.Ф.:

2.1.Внести зміни в штатний розпис, передбачити оплату праці асистента вихователя згідно з Інструкцією про обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженого наказом Міносвіти від 15.04.1993р. №102 та Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про освітущодо організації інклюзивного навчання» від 05.06.2014р.№1324-VІІ.

2.2.Оплату праці проводити з фонду оплати праці.

3.Завідувачу міської психолого-медико-педагогічної консультації Рішко Ю.І.:

3.1.Надавати консультативну допомогу,щодо створення умов навчання дітей даної категорії, розробки індивідуальних навчальних планів, індивідуальних програм розвитку,проведення корекційно-розвивальних занять для учнів з особливими освітніми потребами.

3.2.Здійснювати постійний контроль за організацією навчання дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних групах.

3.3.Сприяти ранньому виявленню дітей з особливими освітніми потребами з метою надання їм корекційної допомоги та консультативної допомоги їх батькам з питань особливостей розвитку та пізнавальної діяльності дітей.

4.Контроль за виконанням даного наказу покласти на методиста відділу освіти Тараріну А.І.

Начальник відділу освіти А.Р. Садченко

Кiлькiсть переглядiв: 3824

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.