ЗВІТ
керівника комунального закладу
«Первомайський заклад дошкільної освіти
(ясла-садок) № 16 «Усмішка»
Первомайської міської ради
Харківської області», Губанової І.В.
перед педагогічним колективом та громадськістю
про результат роботи колективу ЗДО
у 2022/2023 навчальному році

Шановні співробітники та батьки!

Даний звіт складено відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001р. № 2628-ІІІ (із змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 12 березня 2003р. № 305 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», від 28 січня 2005р. № 55, Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005р. № 178 директор дошкільного закладу має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою та громадськістю.

Мета звітування:

Подальше утвердження відкритої та прозорої демократичної державно – громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

Відповідно до пункту 3 Примірного положення завданнями звітування є:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління дошкільним навчальним закладом.

Протягом 2022/2023 навчального року діяльність педагогічного колективу ЗДО здійснювалась відповідно до вимог нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України.

- Закону України «Про освіту» (нового).

- Закону України «Про дошкільну освіту».

- Закону України «Про охорону дитинства».

- Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану» від 20.03.2022р. № 2126/9, ст.15.п.4.

- Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

- Закону України «Про охорону праці».

- Кодексу цивільного захисту України.

- Правил пожежної безпеки для навчальних закладів освіти і науки України.

- Положення про заклад дошкільної освіти (Постанова КМУ 27.01.2021 № 86),

- Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234).

- Базового компонентудошкільної освіти України (нова редакція).

- Листа МОН № 1/3845-22 від 02.04.2022р. «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні».

- Листа МОН № 1/3378-22 від 07.03.2022р. «Про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану».

- Листа МОН № 1/8504-22 від 27.07.2022р. «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 н.р.».

- Наказу ДСЯОУ № 01-11/71 від 30.11.2020 року «Про затвердження Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти».

- Листа від 19.04.2018 №1/9–249 «Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти».

- Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності (затверджено наказом МОН України від 20.04.2015 № 446).

- Листа МОН від 27.09.2010 № 1/9-666 «Про організацію роботи з дітьми п'ятирічного віку».

- Статуту Первомайського ЗДО № 16.

- Річного плану роботи на 2022/2023 н.р.,

Комунальний заклад «Первомайський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №16 «Усмішка» Первомайської міської ради Харківської області» розташований за адресою: Харківська обл., м. Первомайський, мікрорайон-4, б.26а.

Електронна пошта: 16dc@ukr.net

Телефон: (05748) 3-40-32

Первомайський ЗДО № 16 розрахований на 273 місця. Обліковий склад дітей дошкільного закладуу 2022/2023 навчальному році склав 133 дитини, з них:

1 група раннього віку (2-3роки) – 11 дітей;

7 дошкільних груп (3-6 (7) років) – 122 дитини, із них дві інклюзивні групи (31 дитина).

Групи комплектуються за віковими ознаками.

Зараховування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі, заяви батьків, свідоцтва про народження дитини, медичної довідки про стан здоров’я дитини, карти профілактичних щеплень (форма 063/о), направлення відділу освіти виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської області.

Кадрове забезпечення

У 2022/2023 навчальному році трудовий колектив ЗДО налічував 44 працівника. Із них 18 – педагогічні працівники; 26 – обслуговуючий та технічний персонал. Заклад укомплектований технічним та педагогічним персоналом, є вакансія практичного психолога.

Педагогічний процес у дошкільному закладі забезпечують 18 кваліфікованих спеціалістів: директор, вихователь-методист, 11 вихователів, два асистенти вихователя, музичний керівник, інструктор з фізичної культури та вчитель-логопед.

50% педагогів мають повну вищу освіту; 17% педагів мають базову вищу освіту та 33% педагогів мають неповну вищу освіту.

З них:

- спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії – 2 педагоги;

- спеціаліст першої кваліфікаційної категорії – 1 педагог;

- спеціалісти другої кваліфікаційної категорії – 4 педагоги;

- валіфікаційну категорію «Спеціаліст» має 1 педагог;

- звання «Вихователь-методист» мають 4 педагоги;

- 11 тарифний розряд у 6 педагогів.

У 2022/2023 році атестацію пройшли чотири педагоги: 1 музичний керівник та 3 вихователі.

За результатами атестації 3 педагога підтвердили відповідність раніше присвоєним педагогічним званням та категоріям, 1 педагог підтвердив раніше встановлений тарифний розряд.

Три педагога пройшли курси підвищення кваліфікації.

Організація освітнього процесу

Зміст освітнього процесу в ЗДО визначався Базовим компонентом дошкільної освіти й реалізувався через освітню програму для дітей від 2 до 7 років «Дитина».

З метою поліпшення якості освітнього процесу в роботі з дітьми педагогічні працівники використовували парціальні програми: «Дошкільнятам— освіта для сталого розвитку», парціальна програма для закладів дошкільної освіти (авторський колектив— Н.Гавриш, О.Саприкіна, О.Пометун); «Казкова фізкультура», парціальна програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (автор— М.Єфименко); «Про себе треба знати, про себе треба дбати», парціальна програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку (автор— Л.Лохвицька); «Скарбниця моралі», парціальна програма з морального виховання дітей дошкільного віку (автор— Л.Лохвицька); «Україна— моя Батьківщина», парціальна програма з національно-патріотичного виховання для дітей середнього та старшого дошкільного віку (за загальною науковою редакцією О.Рейпольської).

Протягом 2022/2023 навчального року робота колективу дошкільного закладу була спрямована на:

- Забезпечення виконання державної політики щодо охорони життя та здоров'я дітей, попередження дитячого травматизму, забезпечення умов для духовного та соціального благополуччя вихованців.

- Реалізація завдань інклюзивної освіти.

- Створення умов для патріотичного виховання у контексті розвитку духовного потенціалу особистості дітей дошкільного віку.

Зметою збереження життя та здоров'я учасників освітнього процесу в період дії воєнного стану, на виконання розпорядження Первомайського міського голови від 29.08.2022 року №102 «Про організацію освітнього процесу у дистанційному режимі у закладах освіти Первомайської міської територіальної громади», наказу відділу освіти Первомайської міської ради Харківської області від 29.08.2022 № 126 «Про організацію освітнього процесу у дистанційному режимі у закладах освіти Первомайської міської територіальної громади»,освітній процес у 2022/2023 навчальному році було організовано в онлайн-режимі з використанням технологій дистанційного навчання, відповідно до Річного плану роботи Первомайського ЗДО № 16 на 2022/2023 навчальний рік, розкладу занять, враховуючи тривалість онлайн – занять для дітей дошкільного віку.

Найпоширенішими інструментами для педагогів щодо проведення освітнього процесу в онлайн форматі стали:

- для проведення занять у синхронному режимі спілкування - платформа Zoom та сервіс Google Meet;

- для проведення занять у асинхронному режимі спілкування – власні YouTube-канали;

- для онлайн-спілкування з батьками – додатки Viber, Telegram сторінки у соцмережі Facebook, через які педагоги надавали батькам завдання та консультації щодо навчання та виховання малюків;

- для отримання зворотного зв’язку використовувалися: електронна пошта, YouТube, Viber, Теlegram, Zoom.

У 2022/2023 навчальному році продовжує роботу сайт дошкільного закладу (pervomayskyidnz16.kh.sch.in.ua), який вчасно поповнюється інформаційними матеріалами і новинами закладу відповідно до Закону України «Про освіту» Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти.

За період роботи продовжувалося удосконалення вмінь володіння інформаційно-комунікаційними технологіями, володіння комп’ютерними програмами, продовжувалася робота з впровадженням в освітній процес мультимедійного ресурсу Раdlet-дошки.

З використанням дистанційних комунікацій вихователі пропонували малечі інтерактивні вправи, які є найбільш цікавими та розвивають дитяче мислення, увагу, пам'ять та загальний розвиток, враховуючи особливості дітей дошкільного віку під час організації освітнього процесу в дистанційному форматі та згідно з річними завданнями. Також дітям дошкільного віку були запропоновані розвивальні відеофільми. дидактичні та сенсорні ігри, ігри на розвиток емоційного стану. А батькам були надані поради, дотримання яких зможе допомогти підтримати дитину в цей непростий час.

Питання поліпшення якості освіти в дошкільному закладі неможливе без створення інноваційного простору. Особливістю роботи з інноваційної діяльності нашого педагогічного колективу є вивчення, активне впровадження в практику роботи інноваційних педагогічних технологій, що робить заклад конкурентоспроможним на ринку освітніх послуг.

Дистанційна робота педагогічних працівників постійно тримається на контролі та проводиться під постійним методичним супроводом: вихователем-методистом надаються індивідуальні консультації для педагогів щодо організації дистанційного навчання, виходячи з власних ресурсів та технічних можливостей.

В режимі дистанційного навчання педагогічні працівники підвищили свою цифрову компетентність та здобули неоціненний досвід роботи. Навчилися використовувати інтернет ресурси, шукати правильний контент, створювати цікаві відеоматеріали.

Аналіз показав, що педагоги на достатньому рівні подають навчальний матеріал та реалізують освітню програму.

Педагогічний колектив закладу є активним учасником міських методичних заходів, конкурсів різних рівнів.

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи освітній процес на виконання головних завдань, в ЗДО були сплановані та проведені протягом навчального року різні форми методичної роботи, а саме:

- Засідання педагогічної ради: Про пріоритетні напрямки та завдання діяльності педагогічного колективу ЗДО №16 на 2022/2023 навчальний рік (серпень); Формування патріотичної свідомості у дітей дошкільного віку (листопад); Безпека життєдіяльності дошкільнят (лютий); Підведення підсумків освітньої роботи ЗДО № 16 за 2022/2023 н.р. (травень).

- Свій професійний рівень педагоги ЗДО підвищували, навчаючись на курсах підвищення кваліфікації в онлайн режимі, беручи участь в районних та обласних методичних онлайн заходах.

- Разом з тим у закладі проводилися різноманітні методичні заходи навчального характеру: теоретичні, практичні та психологічні семінари, ділові ігри, круглі столи, тренінги, майстер-класи, на яких педагоги мали можливість вивчати передові інноваційні педагогічні методики.

Складовими успішного професійного зростання педагогічних працівників є:

- володіння інноваційними педагогічними технологіями;

- організація розвивального середовища, забезпечення його розвивального ефекту;

- використання інформаційно-комунікативних (комп’ютерних) технологій.

Педагоги постійно підвищують свою кваліфікацію, долучаючись до участі у всеукраїнських та обласних вебінарах та вебконференціях, займаючись самоосвітою.

Проведення цих заходів допомогло колективу на належному рівні вирішити головні завдання річного плану роботи.

Організація медичної роботи

Організація медичного обслуговування у Первомайському ЗДО № 16 здійснюється відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Порядку медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі, затвердженого постановою КМУ від 14.06.2002 № 826), наказу МОЗ і МОН України від 30.08.2005 № 432/496 «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у ДНЗ»).

Для роботи медичного персоналу ЗДО, організації медичного обслуговування у дитячому садку створені всі необхідні умови. Відповідно до «Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу», затверджене наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 № 432/496 та нормативних вимог у закладі є медичний кабінет, укомплектований всім необхідним обладнанням для роботи. Наявність медикаментів відповідає переліку надання першої медичної допомоги і відповідає всім нормам.

Медичне обслуговування здійснюють сестра медична старша Друзь К.В. та сестра медична з дієтичного харчування Чорна К.В.

Сестра медична старша веде обліково-звітну та медичну документацію у порядку, встановленому МОЗ України; систематично здійснює облік медичного обладнання, лікарських засобів та виробів медичного призначення, імунобіологічних препаратів, дотримується правил і термінів їх зберігання та використання, забезпечує їх своєчасне поповнення.

У 2022/2023 навчальному році робота медичного персоналу ЗДО, щодо охорони та зміцнення здоров'я дітей, формування звичок до здорового способу життя вихованців залишалася актуальною та проходила у дистанційному форматі.

Постійно проводилася профілактична санітарно-освітня робота серед батьків через інформаційні листівки, консультації, рекомендації щодо дотримання режиму дня, режиму провітрювання, рухового режиму, санітарного стану приміщень. Безпосередньо проводиться консультативна робота з батьками щодо оздоровлення дітей вдома. Пріоритетними напрямками щодо медичного обслуговування дітей у закладі визначено такі:

- збереження і зміцнення здоров’я дітей;

- забезпечення ефективного фізичного розвитку дітей;

- формування у дітей свідомого ставлення до власного здоров’я і здоров’я оточуючих як до найвищої індивідуальної і суспільної цінності.

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Питання організації харчування дітей у ЗДО було і залишається одним із актуальних. Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення захисту дитячого організму до захворювань, нормального росту та розвитку дітей. Але в період з 1 вересня 2022 року по 31 травня 2023 року харчування дітей у закладі не відбувалося у зв’язку з дистанційною формою навчання. Однак, незважаючи на ситуацію яка склалась наразі, медичною сестрою з дієтичного харчування та педагогами закладу постійно проводилась відповідна робота з батьками вихованців в режимі онлайн, де висвітлювалась інформація з теми здорового харчування, а саме: «Вітаміни для повноцінного розвитку дитину»; «Поради батькам щодо харчування дитини вдома»; «Значення води у розвитку дитини»; «Правила дитячого харчування влітку»; «Харчування дітей які часто хворіють»; «Профілактика харчових отруєнь та кишкових інфекцій»; «Секрети хорошого апетиту у дітей»; «Як привчити дитину привчити їсти овочі». Батькам було надано відповідні рекомендації щодо здорового харчування їхньої дитини.

Соціальний захист та безпека життєдіяльності

У ЗДО організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності проводиться відповідно до Закону України «Про охорону праці», «Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні» (лист МОН від 02.04.2022 № 1/3845-22), «Про забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні» (лист МОН від 29.03.2022 № 1/3737-22), «Про методичні рекомендації «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій» (лист МОН від 04.04.2022 № 1/3872-22), «Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти» (лист МОН від 14.02.2019 №1/11-1491), «Методичні рекомендації щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними предметами та ознайомлення з правилами поводження в надзвичайних ситуаціях» (лист МОН від 25.04.2022 № 1/4428-22), «Про схвалення Концепції безпеки закладів освіти» (розпорядження КМУ від 07.04.2023 №301- р) що визначають єдину систему організації роботи з охорони праці.

На підставі нормативних документів адміністрація закладу планує заходи щодо охорони здоров’я учасників освітнього процесу за напрямками:

- охорона праці та безпека життєдіяльності;

- пожежна безпека;

- дитячий травматизм.

З метою формування навичок здорового способу життя та запобігання порушень техніки безпеки працівниками закладу в річному плані роботи в розділі «Охорона життя і здоров’я дошкільників» плануються заходи щодо попередження дитячого травматизму в трьох напрямках: із працівниками ЗДО; із вихованцями; з батьками.

Щорічно на початку року видаються накази про закріплення відповідальних за роботу з охорони праці; роботу з пожежної безпеки; роботу з попередження дитячого травматизму.

З метою поліпшення якості освітньої роботи з питань особистої безпеки та захисту здоров’я дітей, удосконалення теоретичних знань і. практичних навичок педагогічних працівників щодо формування у дітей дошкільного віку ціннісного ставлення до власного життя і здоров’я, пропаганди здорового способу життя серед дітей та їх батьків, у квітні 2023 року були проведені практичні заняття з працівниками, тренування з формування знань з безпечної поведінки як у дітей, так і у працівників; двічі на рік (жовтень і квітень) проводився Тиждень безпеки. Розроблені матеріали «Бережемо життя і здоров’я дітей» за розділами «Дитина і природа», «Дитина і вулиця», «Дитина серед людей», «Здоров’я дитини», «Правила поведінки в захисній споруді», «Мінна безпека».

З метою запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням, проводиться контроль за дотриманням працівниками закладу вимог з охорони праці під час виконання ними робіт певного виду, або за професією. Вимоги, визначені Інструкціями з охорони праці.

Налагоджена робота щодо попередження дитячого травматизму з урахуванням сезонних явищ. Інструктажі з ОП, ПБ проводяться відповідно до плану та програми.

Впродовж 2022/2023 навчального року випадки дитячого травматизму в під час освітнього процесу, у побуті та випадки виробничого травмування відсутні.

У дошкільному закладі проводиться певна робота щодо соціального захисту дітей та педагогів.

В ЗДО зареєстровано 39 дітей пільгової категорії, а саме:

Пільгова категорія Кількість по ЗДО
1 Діти матерів-одиначок 11
2 Діти з особливими освітніми потребами 3
3 Діти, позбавлені батьківського піклування та діти-сироти 0
4 Діти-напівсироти 1
5 Діти чорнобильців 0
6 Діти з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах 0
7 Діти з малозабезпечених сімей 10
8 Діти з багатодітних сімей 7
9 Діти, батькиучасники бойових дій 4
10 Діти-переселенці 3

Протягом навчального року були забезпечені такі заходи соціального захисту працівників ЗДО:

- оптимально розподілене навантаження між працівниками ЗДО;

- своєчасно, з урахуванням бажання співробітників, складений графік щорічної відпустки на весняно-літній період, з яким працівники ознайомлені під підпис;

- встановлена доплата за шкідливі умови праці;

- надається доплата за вислугу років педагогічним працівникам;

- була виплачена у повному обсязі матеріальна допомога педагогічним та медичним працівникам на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу;

- виплачена щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам за сумлінну працю.

Порушень нормативів КЗпП не зафіксовано.

Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу

На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р., Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348, у Первомайському ЗДО № 16 в закладі ведуться журнали обліку особистого прийому громадян, реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

За звітний період 2022/2023 н.р. зафіксовано звернення громадян:

- з питань працевлаштування -2 особи;

- батьки дітей з приводу переводу та влаштування дітей до ЗДО - 27 осіб;

- відрахування дітей із ЗДО – 3;

- з приводу надання довідок -2.

Усі звернення розглядалися вчасно, відповідно до встановленого законодавством терміну. Роботу ЗДО щодо забезпечення своєчасного, кваліфікованого, повного розгляду звернень громадян вважаємо задовільною

Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази ЗДО

Найбільш складним та відповідальним напрямком у роботі керівника ЗДО є збереження, зміцнення та розвиток матеріальної бази дошкільного закладу.

У 2022/2023 навчальному році будівля Первомайського ЗДО № 16 є осередком для розташування та проживання внутрішньо переміщених осіб.

Утримання та влаштування будівлі і території ЗДО відповідає нормативним санітарно-гігієнічним вимогам устрою та утримання дошкільних закладів.

Реальний стан та справність усіх конструкцій та систем відповідає нормі: системи водопостачання, опалювальня та каналізації функціонують на задовільному рівні, своєчасно проводиться їх поточний ремонт.

Впродовж 2022/2023 навчального року, завдяки допомозі благодійних організацій відбулося поліпшення матеріально-технічної бази:

- заміна вікон та п’ятьох вхідних дверей на енергозбережувальні;

- проведено швидкісний інтернет;

- ноутбуки «Lenovo» - 4 шт., «Acer» - 2 шт.;

- принтер «НР» – 1 шт.;

- роутер – 1 шт;

- столи для комп’ютерного класу –5 шт.;

- стільці для комп’ютерного класу – 10 шт.;

- генератор – 1шт;

- піч «Буржуйка» - 2 шт.;

- праски – 3шт.;

- водонагрівачі – 2шт.;

- холодильник – 1 шт.;

- комфорки для електропечей – 6 шт.

Проаналізувавши діяльність Первомайського ЗДО № 16 за 2022/2023 навчальний рік, слід зазначити, що освітня, адміністративно-господарча та методична робота проводилася чітко і цілеспрямовано, поставлені завдання річного плану виконані. Педагогічний колектив протягом навчального року працював творчо, докладав максимум зусиль на виконання нормативних документів.

Однак поряд із досягненнями в організації освітньої роботи з дітьми є і недоліки, зокрема:

- залишається актуальним питання щодо підвищення кваліфікаційного рівня педагогів шляхом активного впровадження у свою діяльність інноваційних технологій, навчання комп’ютерній грамотності, формуванню загальної культури мовленнєвого спілкування;

- важливим питанням сьогодення є те, що діти починаючи з раннього віку багато часу проводять в гаджетах, мало спілкуються з однолітками та дорослими, що призводить до затримки мовленнєвого розвитку;

- великої уваги потребує робота з охорони життя та безпеки дитини, забезпечення та зміцнення здоров’я дошкільників.

Ірина ГУБАНОВА, директор Первомайського ЗДО № 16

Кiлькiсть переглядiв: 82

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.